Stručná historie

Nejstarší zmínky o Antifoně pocházejí z prvních let tohoto tisíciletí. Antifona v roce 2001 vznikla jako občasný sbor absolventů gymnázia Botičská v Praze. Občasný proto, že jsme se scházeli občas, když bylo potřeba někde něco zazpívat. V září 2005 byl do čela instalován Honza Richter a Antifona se stala sborem trvalým a vytrvalým. V tu dobu jsme se více otevřeli zpěvuchtivým zájemcům z řad veřejnosti a Antifona se z původních necelých 20 členů plíživě rozrostla poměrně nezanedbatelného uskupení čítajícího více než čtyřicet aktivních zpěváků a několik maskotů na reprodukčních a jiných pauzách.

Za tu spoustu let, co Antifona zpívá, sborem prošlo hodně přes sto lidí, za sebou máme desítky koncertů a vystoupení. Kromě vlastních koncertů jsme se zúčastnili několika větších i menších festivalů, uspořádali jsme „výchovné“ koncerty s ukázkami ze zákulisí, byli jsme pozváni na řadu soukromých akcí, zpívali jsme v televizi v rámci dobročinné akademie pro centrum Paraple a vystoupili jsme i na pražském Hradě, kde nám předskakoval Meky Žbirka. Ani za covidového bezčasí jsme nelenili, nahrávali jsme doma na telefony a natáčeli covidea a protože máme pořád dost nápadů, podívejte se, kdy nás můžete vidět příště.

Repertoár

Jediné omezení, kterým se řídíme ve výběru repertoáru je, jestli se nám to líbí (nebo aspoň většině z nás, v krajním případě aspoň Honzovi :-)). Zpíváme všechno, co se urodilo za posledních 500 let, jen když k tomu nejsou potřeba nástroje. Ne, že bychom neuměli na nic hrát, když nás potkáte mimo koncertní síň, uslyšíte housle, klavír, kytary, akordeony, harmoniky, flétny, bubny, basy a kde co dalšího, ale zatímco instrumentalisti hledají po koncertě futrály, my zavřeme pusu a jdeme domů (nebo do hospody). Zpíváme žalmy ze 16. století stejně jako muzikály z posledních let. S chutí zabrousíme do jazzových standardů, k tomu si dáme pár lidovek v nějakém obskurním jazyce a velké umění radši rychle vyvážíme nějakým pokleslým popem libovolného stáří. Zvlášť rádi máme nečekané sborové úpravy a žánrové směsi třeba v podobě jazzových koled. Na našem playlistu najdete Beatles hned vedle Mozarta, Queen vedle Palestriny a Stinga s Gershwinem vedle Dvořáka. Každému podle jeho chuti.

Nabídka vystoupení

Pokud máte zájem o naše vystoupení na své akci (firemní večírek, kulturní vložka apod.), neváhejte nás kontaktovat. Pokusíme se najít vhodný program na míru pro Vás a zpříjemnit Vám nebo Vašim hostům večer.