Na této stránce najdete aktuální seznam všech členů Antifony a nějaké to povídání, abyste se o každém dozvěděli také něco víc. Pokud Vás tedy někdo zaujal na koncertě, můžete se podívat, kdo to vlastně je nebo si tu najít svého oblíbence a přijít se na něj podívat na koncert. To už necháme na Vás. Vzkazy jednotlivým členům můžete psát do Antifóra.

Antifonistky

Jana Dolejšová
33 let
2. Alt
Zpívám, to je jasný. Cestuju, kdykoliv to jde, kamkoliv se namane. Miluju knížky, dobrý jídlo a beach volejbal. Nesnáším vstávat brzo ráno a rozinky. Bývám nemístně sarkastická. Spím v teplých ponožkách, i v létě. Mám doma ježka, co mě nemá moc rád. Nejčastěji se vyskytuju v kavárně.
Eva Dvořáková
32 let
1. Alt
Pocházím ze středočeského městečka poblíž Kutné Hory, kde jsem také získávala své první hudební zkušenosti v ZUŠ a školním pěveckém sboru. Po maturitě na pedagogické škole, kde jsem dále pokračovala ve sborovém zpěvu, jsem přesídlila do Prahy za studiem na pedagogické fakultě. Školou povinná jsem zůstala i nadále, jen jsem se z role studenta přesunula na druhou stranu barikády a několik let učila na základní škole. Teď si užívám pětiletou dovolenou, která mi sice přivodila kruhy pod očima, narušené řečové centrum a omezené vyjadřovací schopnosti, ale za dvě báječné děti to stojí. Ke zpěvu jsem se vrátila před několika lety, kdy jsem díky příjemné partě lidí objevila kouzlo černošských spirituálů a hebrejských písní. Od roku 2013 zpívám s Antifonou a doufám, že ještě dlouho budu.
Simona Fantová
24 let
2. Soprán
Kristýna Hájková
30 let
2. Alt
Do sboru jsem chodila od malička až do konce studií na gymnáziu Botičská. Pak u mě následovala několikaletá „pěvecká pauza“, kdy jsem se věnovala amatérskému divadlu, modernímu tanci a občas i vysoké škole J. Po získání inženýrského titulu a nástupu do zaměstnání se po následném přehodnocení volného času v mém náročném programu konečně objevila skulinka a já se z dlouholeté antifonní fanynky konečně mohla stát členkou tohoto úžasného seskupení ;-).
Lucka Hásková
27 let
2. Soprán
Bětka Heidrichová
32 let
1. Alt
Už od malička jsem zpívala v „seriózním tělesu“, kde jsem působila i jako výpomoc v přípravných odděleních. Když mi v pubertě začalo připadat, že už je toho trochu moc, přesunula jsem se do (o dost méně seriózního) gymnaziálního sboru. Pak jsem na chvíli přestala zpívat úplně… až jsem před nějakou dobou v Antifoně naštěstí našla ten správný mix mezi výkonem a jinými důležitými aspekty sborového zpěvu:-) Ve zbylém volném čase se snažím kompenzovat sedavé zaměstnání překladatelky: ráda tancuju irské i jiné tance anebo lezu.
Tereza Krůčková
26 let
2. Alt
Lenka Lopez Ramos
34 let
2. Alt
Od malička jsem byla rodinou vedena k hudbě. Od houslí, které se u mě bohužel moc neujaly, přes zpěv v lidové umělecké škole na Smíchově až po Kühnův dětský sbor. Po příchodu puberty jsem tento koníček bohužel dost zanedbávala. S velkou mezipauzou jsem se, díky dobrému nápadu kamarádky Báry Landové přihlásit se do Antifony, mohla opět vrátit k intenzivnímu trápení hlasivek. Za tuto příležitost jsem moc vděčná. Díky Báro, díky Antifono :) Ještě pár drobností z mého života. Vystudovala jsem střední odbornou školu propagační tvorby, ráda fotím, plavu, v počítačích se hrabu...
Adéla Maršounová
28 let
1. Soprán
Zpěv a hudba mne provází celým životem. Pocházím z nevelmi atraktivního velkoměsta jménem Most, kde jsem již od útlého dětství navštěvovala dětské pěvecké sbory a chvilku se věnovala i sólovému zpěvu. Lásku ke zpěvu mi vštípila asi maminka, která se sborovému zpěvu také již dlouhá léta věnuje a vždy mne v něm podporovala, v mém pubertálním věku dokonce i přes můj výslovný nesouhlas nutila, za což jsem jí teď moc vděčná. Pracuji v personalistice, miluju cestování a poznávání cizích krajů, mám moc ráda zvířata, přírodu a světe div se, ráda uklízím a vařím :-)
Majda Matoušková
28 let
2. Soprán
Když hledáš v životě štěstí, vrať se k tomu, co tě bavilo v dětství. A tak jsem znovu rozpohybovala hlasivky a funguje to! Při zpěvu se cítím jednoduše báječně a v partě lidí se tenhle pocit násobí! V antifoně jsem hrdě rozšířila řady 2. sopránu. Jinak jsem vystudovaný sociální pedagog, který zatím v oboru nepůsobí a kromě hudby tak nějak tíhnu ke všem ekonomicky "neperspektivnim" oborům, psychologie, jóga, cestování, knížky a pohyb všeho druhu..
Zuzka Outratová
34 let
1. Alt
Anežka Pavlíková
32 let
1. Alt
Vyrostla jsem ve Zlíně, kde jsem začala na gymnáziu chodit do svého prvního sboru. A zpívat už jsem si nepřestala. I na vysoké škole jsem si jeden sbor našla a když se později rozpadl, aspoň jsem se učila písničky sama. Na univerzitě v Českých Budějovicích jsem studovala entomologii, takže určím tu zelenou housenku, kterou prateta našla na zahrádce a vynesu nežádoucího pavouka z pokoje. Krátce po přistěhování do Prahy jsem měla to štěstí natrefit na Antigonu. Mám ráda kvalitní čaj, dobrou knihu, živý tanec a občas si zahraju s ohněm (fireshow pochopitelně). A nejradši zpívám při umývání nádobí :-)
Eva Popelková
30 let
1. Soprán
Diana Rayová
25 let
2. Soprán
Zuzka Richterová
32 let
1. Alt
Svou aktivní činnost ve sboru jsem na neurčito přerušila již před několika lety z časových, zdravotních a jiných důvodů a stala jsem se fanynkou, maskotkou a grafičkou. Po šesti letech studia na Jižní Moravě jsem se ochotně vrátila do Prahy a tady se denně snažím léčit zvířata. Ve volném čase jsem nejradši s manželem a čtyřnohými přítelkyněmi někde venku, chodím po horách, věnuji se různým individuálním sportům nebo párovému squashi a občas stále ještě výtvarničím.
Simona Smithová
34 let
2. Soprán
Do protokolu, prosím, zapište, že Simona S. se narodila v Praze, dětství a pubertu však přečkala na Vsetíně. Středoškolská studia si odbyla v Brně, aby se pak na vysokou školu vrátila zpět „domů“. Kdysi v dávnověku zkoušela štěstí v obskurních pěveckých uskupeních, teď, na prahu životního jubilea, oprášila svůj dětský zájem a čeká, co to udělá...
Klára Steklíková
27 let
Alt/Tenor
Absolventka Botiče, budoucí teratoložka a majitelka altu, který našel uplatnění v antifonním tenoru a dobře udělal :-) H.
Pája Švejcarová
29 let
2. Soprán
Bára Vojáčková
28 let
1. Soprán
Klára Vojtová
32 let
1. Soprán
Anni Wagnerová
33 let
2. Alt
Mé hudební působení by se snad dalo shrnout v několika písních: Já když jsem byla malá, vroucně jsem si přála stát se hvězdou, jež je k mání tam, co vypíná se barrandovská skála... Zpěv mě provází už od dětství – doma, ve sborech, sólově i postupně v několika skupinách, až mě dovedl sem do Antifony. V civilním životě nějčastěji učím cizince, jak si v hospodě objednat cokoli od piva po lososa, ať nemusí pít laciný víno :) Z ostatních zájmů na sebe prozradím, že si ráda zatančím, jako se okolo ohně tančí (ale ještě raději latinu nebo orient). Rovněž se nepravidelně věnuji trápení sousedů vysokými tóny, když flétnu v rukou mám (skoro jako od Hieronyma Bosche). Také mě baví larpy i jiné kostýmové akce, to pak hrajeme divadlo pro lidi okolo nás. Často neodolám sladkému mámení dálek lákavých, třeba když mi dojde, že všichni jsou už v Mexiku, tak jedu taky, někdy jsem zas ve vysokých horách, jindy v Jeruzalémě ze zlata, tu zas jedem do Afriky. Schválně, kam to bude příště - Rio, Miami beach, nebo hotel California?
Nahoru

Antifonisté

Kuba Alter
29 let
Tenor
Rád plavu, chodím po rovině i v horách, jezdím na kole, čtu, rozumuju o všem, jím, piju a občas lezu. Pracuji, jako elektro inženýr, ve firmě Siemens Electrical Machines. Narodil jsem se v Praze, ale od malička jsem vyrůstal na západě Čech. Zpět do Prahy jsem se dostal jen díky náhodě a stejně tak jsem potkal i Antifonu. Jsem v Antifoně nováčkem. Vždy jsem sice miloval hudbu, avšak všechny moje snahy začít hrát na některý z hudebních nástrojů vyzněly na prázdno. Nakonec jsem se tedy rozhodl zkusit hrát na ten nejpřirozenější nástroj, který nám je dán od přírody.
Jára Horníček
41 let
Bas
Po absolvování Botiče se rozdvojil na Dr. Jekylla a pana Hyda. Zatímco Hyde skotačil po jevištích (Vlasy, Juno a Avos, Šumař na střeše) i pódiích jako doprovodný vokalista i člen a capellových ansámblů, Jekyll více či méně pilně studoval a naplňoval odkaz Jana Ámose. Nakonec zvítězil spořádaný dr. Jekyll, který ovšem s hydovským úsměvem v létě 2017 rád přijal nabídku Antifony.
Matěj Krupka
27 let
Bas
Jsem absolventem gymnázia Botičská a následně oboru Biomedicínské inženýrství na ČVUT. Vedle toho celou dobu aktivně závodím na inline rychlobruslích, hraju na housle, harmoniku atd., takže se snažím žít co nejaktivněji. Proto jsem se také připojil k Antifoně, protože mi přišlo, že toho mám po práci (technicko-obchodní zástupce firmy v průmyslu) moc málo :D. Nerad sedím doma, vlastně musím být pořád mezi lidmi, pak je mi dobře:-).
Jan "matějčík" Matějek
33 let
Tenor
Jakub Mynář
37 let
Bas
Vyrůstal jsem v nemuzikální rodině, což rozvoji mého hudebního talentu zpočátku bránilo. Například v pěti letech mi byl zabaven bubínek, a tak jsem musel čekat až do puberty, kdy jsem si pořídil kytaru, a vzdělával se od té doby jako samouk-samorost. Jednoho dne jsem však objevil antifonu, kde jsem se našel, a ač jsem nestudovaný amatér, dostal jsem jako zástupce MMM (minoritní mužské menšiny) šanci podílet se na úžasné interpretaci všech možných hudebních a kulturních žánrů sborového zpěvu. Vystřídal jsem za svůj život mnoho profesí od řezníka, přes maséra (morfologie lidí a hospodářských zvířat je až obdivuhodně podobná), po zahradníka; jímž jsem dodnes. Ve volném čase se kromě zpívání věnuji studiu cizích jazyků, turistice, sportovnímu lezení, slack-line, józe, a jiným volnomyšlenkářským aktivitám.
Matěj Pacovský
 let
Tenor
Lukáš Rokos
31 let
Bas
Do Antifony chodím už osmým rokem, takže se řadím k zasloužilejším umělcům našeho souboru. Vystudoval jsem 3. LF UK a v současné době pracuji v kladenské nemocnici na anesteziologicko - resuscitačním oddělení. Mimo sborového zpěvu se také věnuji amatérskému divadlu v souboru gymnázia Botičská, rád vařím a jím. Do Antifony chodím především proto, že je to super parta lidí, člověk se s nimi nikdy nenudí, zpíváme nádherné kusy a ty páteční zkoušky jsou zkrátka parádním zakončením a odreagováním na konci pracovního týdne.
Honza Samčík
18 let
Tenor
Filip Šembera
32 let
Tenor
Se sborovým zpěvem jsem začal v prvním ročníku Gymnázia Botičská v tamním studentském sboru Divertimento-Chor. Z něj jsem pak ve druháku na vysoké škole přešel do Antifony, kde setrvávám stále. Takže se, co se členství ve sboru týče, asi řadím spíše k veteránům. Mezi mé záliby patří, kromě sboru, hra na kytaru, pěší turistika, badminton a posezení s přáteli. Po dokončení postgraduálního studia organické chemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze, které jsem dělal na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, jsem opustil akademickou kariéru a přešel do farmaceutického průmyslu.
Tomáš Zajacz
32 let
Tenor
Do Prahy jsem se přestěhoval ze Slezské metropole jménem Ostrava, kterou ve svých písních opěvují mnozí umělci. Tam - na známé Stodolní ulici jsem byl hvězdou karaoke barů. :-) Jak zpívá klasik: "Bo Ostrava je region razovity", pro mě však celkem malý, a tak jsem se odstěhoval do Prahy za lepším. Kromě prvního stupně základní školy, kdy jsem hrál 3 roky na klavír, nemám žádné speciální hudební vzdělání. Zpívání mě ale baví, a proto jsem začal, ač neznaje zdejší možnosti zpěvu, obrážet místní karaoke. Tam mě také odchytla, dnes už profesionální lovkyně Antifonních talentů, Nikol. Živím se jako provozní malého hostelu v centru Prahy. Baví mě filmy, příroda, cestování a zábava s přáteli.
Nahoru

Sbormistr

Jan Richter
35 let
Vystudoval jsem imunologii na Přírodovědecké fakultě UK a nyní se v nejmenované společnosti zabývám farmakologickým výzkumem různých potenciálních léčiv proti všelijakým neduhům. Exaktní zaměstnání si kompenzuji právě hudbou, která je v mnoha různých podobách mou největší zálibou. Od mala jsem si zpíval, potom jsem hrál 7 let na akordeon, protože mne nevzali na kytaru (neb mám vratiprst) a akordeon měl hodně knoflíků (což byl rozhodující prvek při výběru nástroje). O několik let později jsem vratiprst nevratiprst začal hrát jako samouk na kytaru. Mezi tím jsem začal zpívat ve školním sboru na základní škole a poté především na gymnáziu Botičská, kde nakonec vznikla i Antifona. Nějak v té době jsem se začal samoučit na klavír. Po maturitě jsme na gymnáziu založili Antifonu, kde jsem zpíval bas a zároveň jsem působil v několika vokálně-jazzových acapella uskupeních. O něco později jsem se začal věnovat klasickému sólovému zpěvu. V roce 2005 jsem se ujal pomyslné taktovky Antifony, která naplňuje mé páteční večery dosud (a doufám, že ještě dlouho bude). Mimo zpívání a hraní ve všech provedeních občas upravím pro Antifonu nějakou tu skladbu. Volný čas věnuji aktivnímu odpočinku s rodinou a pokud nějaká chvilka zbude, snažím se ji spravedlivě rozdělit mezi vaření, badminton, focení, kulturu (koncerty vážné hudby, divadlo, opera, knížky) nebo třeba sportovní střelbu. Z zimě rád vyrazím na lyže a v létě nejlépe někam, kde je zima (klidně i bez lyží). Nejhezčí letní dovolená je taková, kdy je ráno před stanem jinovatka a v dálce buď šumí moře, ve kterém by zamrzl i otužilec nebo vítr někde v horách. Mými favorizovanými destinacemi je třeba Nový Zéland, Bretaň, Skotsko nebo Alpy od Rakouska až do Francie. Po dlouhém dni si bez ohledu na roční období nejraději pustím nějakou příjemnou muziku (klasika, jazz, folk, rock...), k čemuž si naliji trochu dobré whisky.
Nahoru

Antimaskoti

Zde najdete seznam těch antičlenů a antičlenek, které z nějakého důvodu na koncertě momentálně neuvidíte (nebo alespoň ne na jevišti). Buď nás odjeli reprezentovat do zahraničí, starají se o rozmnožování členské základny nebo zastávají různé nepěvecké funkce.

Eva Antalová
34 let
Zpívání ve sboru se mi vždycky líbilo, ale nikdy jsem nenašla odvahu to zkusit. Až teď... Strašně mě to baví a jsem ráda že jsem dostala příležitost stát se součástí téhle prima party lidí :-)
Olí Dobrá
32 let
Pěkné pozdravení do svižného běhu času Vašeho!
Stránky Antifony jsem objevila, když jsem sháněla antiperle pro svoje antilopy. Počasí v ČR zrovna ovlivňovala anticyklóna a já doma pojídala antibiotika proti bakteriálním antigenům. Antipatie se nedostavila. Otevřela jsem svůj antifonář a bylo rozhodnuto. Zahájila jsem antikorozní léčbu hlasivek, už se pomalu stávaly antikvitou. Použila antiperspirant a ozvala se Honzovi. Naštěstí není žádný antisemitista, a tak jsem tady. Pevná součást téhle neuvěřitelné skvadry lidí. Mezi námi...nikdy bych neřekla, že jsou Pražáci tak fajn.:-)
PS: Kdekdo by chtěl mít doma psa, já radši Vlastimila Harapsa (Harapese).
Monika Drbohlavová
32 let
Říkají mi Monís nebo Monísku a jsem povoláním učitelka... co víc dodat, už toto je diagnóza sama o sobě... :-) Již od čtvrté třídy jsem zpívala ve sboru města Sokolov. Nejprve to byla přípravná Rolnička, s přibývajícím věkem a zkušenostmi Zvoneček a posléze i Zvonek. Zde jsem setrvala až do ukončení gymnázia a i během prvního roku na VŠ, jsem se snažila dojíždět na zkoušky a se Zvonkem koncertovat. Vzhledem k časově náročnému studiu jsem však musela zpěv opustit, ale hned po škole jsem si našla Antifonu, se kterou jsem prožila mnoho krásných chvil a písniček... Nyní jsem však na mateřské a na své zájmy, jako jsou pěvecký sbor, lezení, volejbal či ruční práce, nemám vůbec čas...takže rozšiřuji řady antimaskotů :-)
Zuzka Housková
35 let
Po dlouhých letech pravidelného navštěvování antifonních koncertů jsem se jednoho pokoncertního večera odhodlala vnutit se na zkoušku na zkoušku, a tak zkouším zaujmout důstojné místo v altu. Snad se zadaří, nerada bych znovunalezenou zálibu zase ztratila… :-)
Dominika Janžurová
34 let
Ahoj. Jmenuji se Dominika. Narodila jsem se v Praze. Po ukončení studií na gymnáziu jsem se dala na magisterská studia Pedagogické fakulty UK v Praze… Ano, jsem učitelka :-) V Antifoně zpívám už delší dobu, mám ráda zpěv, hudbu, tenis, volejbal, kina, divadla, koncerty. Ráda cestuji, ale nesnáším cestu letadlem :-) Ráda se směju, nuda a samota pro mě není dobrý společník. K mému životu patří neodmyslitelně rodina a přátelé.
Lucka Kokešová
27 let
První pokusy o “zpěv” bylo možné zaslechnout již v kočárku, ač to z okolí dokázal ocenit asi jen úzký rodinný kruh posluchačů. Později jsem zpívala s dědou, který mě dovedl na první přijímačky do školy sborového zpěvu. Tam jsem pak chodila mnoho let. Moji docházku přerušily přípravy na přijímačky a pak střední umělecko-průmyslová škola. Když se mi po sborovém zpěvu zastesklo, využila jsem nabídky a stala jsem se hrdým členem Antifony. Sice mi docházku dlouhodobě kazí pracovní doba, ale vždy doufám v lepší konce:-).
Vojta Komenda
34 let
Vystudoval jsem Mat-Fyz a Podnikání a management v průmyslu na ČVUT. Živím se jako business analytik. A na vizitce mám, že jsem i senior. Zatím se jako důchodce necítím, i když do sboru už chodím hodně dlouho. Hoooodně dlouho. Je to pro mě výborné místo, kde si člověk oddechne od svých pravidelných povinností a může se věnovat něčemu, co se nedá popsat projektovými postupy, čísly a racionálními poučkami.
Helena Schejbalová
36 let
Jsem jednou ze zakládajících členek Antifony. Sbor je pro mě skupina príma lidí, kteří si najdou čas ve svých hektických životech, aby společně produkovali něco, co sám jedinec prostě zvládnout nemůže. Zároveň jsou to každý týden dvě hodiny báječné relaxace. Kromě zpěvu mám ráda veškeré rukodělné práce, knihy, tanec a sem tam i nějaký ten sport.
Lenka Urbášková
30 let
Po prožitých traumatech z dětských sborů jsem se znovu odhodlala zkusit to znovu už jako velká holka a Antifona mě svou atmosférou a obsahem lidským i písňovým spolehlivě vyléčila. Ráda zpívám, tančím, cestuji, fotím, hraji hry všemožného druhu, vysedávám v kavárnách a rozebírám nesmrtelnost brouka, bohužel v poslední době dosti omezeně, neboť jsem se vydala na dráhu podnikání. Organizuji zážitkové kurzy češtiny pro cizince pro děti i dospělé a někdy také učím, dělám webové stránky, píšu texty, překládám... a když si u toho zpívám, tak to všechno nějak jde ;-).
Zuzka Verbovská
28 let
Ahojte. Volám sa Zuzka. Pochádzam z východného Slovenska. 16 rokov som navštevovala ľudovú umeleckú školu. Hrám na klavír, zobcovej a priečnej flaute. Popritom som pôsobila na SR vo viacerých zboroch. Po pár rokoch odluky od aktívnej hudby som zatúžila znova niekde patriť do kolektívu. Nie až tak dlhým hľadaním som natrafila na stránky Antifóny a hneď ma zaujal ich repertuár, tak som sa im neváhala ozvala a zadarilo sa. Momentálne som 4-týždňovou novou členkou v sopráne =) a verím, že je to len začiatok niečoho nového a pekného =)
Nahoru