Na této stránce najdete aktuální seznam všech členů Antifony a nějaké to povídání, abyste se o každém dozvěděli také něco víc. Pokud Vás tedy někdo zaujal na koncertě, můžete se podívat, kdo to vlastně je nebo si tu najít svého oblíbence a přijít se na něj podívat na koncert. To už necháme na Vás. Vzkazy jednotlivým členům můžete psát do Antifóra.

Antifonistky

Olí Dobrá
32 let
2. Soprán
Pěkné pozdravení do svižného běhu času Vašeho!
Stránky Antifony jsem objevila, když jsem sháněla antiperle pro svoje antilopy. Počasí v ČR zrovna ovlivňovala anticyklóna a já doma pojídala antibiotika proti bakteriálním antigenům. Antipatie se nedostavila. Otevřela jsem svůj antifonář a bylo rozhodnuto. Zahájila jsem antikorozní léčbu hlasivek, už se pomalu stávaly antikvitou. Použila antiperspirant a ozvala se Honzovi. Naštěstí není žádný antisemitista, a tak jsem tady. Pevná součást téhle neuvěřitelné skvadry lidí. Mezi námi...nikdy bych neřekla, že jsou Pražáci tak fajn.:-)
PS: Kdekdo by chtěl mít doma psa, já radši Vlastimila Harapsa (Harapese).
Jana Dolejšová
33 let
2. Alt
Jednoho krásného zimního dne jsem se při vzpomínce na skvělé roky v gymnaziálním sboru rozhodla oprášit hlasivky. A protože ze sborů, které mi vyhodil strejda Google mi byla Antifona zdaleka nejsympatičtější, zakotvila jsem právě tady. Po většinou hektickém pracovním týdnu jsou pro mě páteční zkoušky reset pro mozek a balzám pro duši. A kromě zpívání mě baví taky jídlo, cestování, a pohyb všeho druhu.
Eva Dvořáková
32 let
1. Alt
Pocházím za městečka Uhlířské Janovice, kde jsem také získávala své první hudební zkušenosti v ZUŠ a školním pěveckém sboru. Po maturitě na SPgŠ, kde jsem dále pokračovala ve sborovém zpěvu, jsem se přesunula do Prahy studovat PedF UK. Školou povinná jsem vlastně stále, jen jsem „převlékla kabát“, a tak se již několik let podílím na výuce jako učitelka na 1.stupni ZŠ. Ke zpěvu jsem se vrátila před několika lety, kdy jsem díky příjemné partě lidí objevila kouzlo černošských spirituálů a hebrejských písní. Nedávno jsem rozšířila řady altů v Antifoně a tak se má páteční odpoledně proměnila v pravidelná hudební setkání, která jsou příjemným zakončením pracovního týdne.
Kristýna Hájková
29 let
2. Alt
Do sboru jsem chodila od malička až do konce studií na gymnáziu Botičská. Pak u mě následovala několikaletá „pěvecká pauza“, kdy jsem se věnovala amatérskému divadlu, modernímu tanci a občas i vysoké škole J. Po získání inženýrského titulu a nástupu do zaměstnání se po následném přehodnocení volného času v mém náročném programu konečně objevila skulinka a já se z dlouholeté antifonní fanynky konečně mohla stát členkou tohoto úžasného seskupení ;-).
Zuzka Housková
34 let
1. Alt
Po dlouhých letech pravidelného navštěvování antifonních koncertů jsem se jednoho pokoncertního večera odhodlala vnutit se na zkoušku na zkoušku, a tak zkouším zaujmout důstojné místo v altu. Snad se zadaří, nerada bych znovunalezenou zálibu zase ztratila… :-)
Lenka Lopez Ramos
33 let
2. Alt
Od malička jsem byla rodinou vedena k hudbě. Od houslí, které se u mě bohužel moc neujaly, přes zpěv v lidové umělecké škole na Smíchově až po Kühnův dětský sbor. Po příchodu puberty jsem tento koníček bohužel dost zanedbávala. S velkou mezipauzou jsem se, díky dobrému nápadu kamarádky Báry Landové přihlásit se do Antifony, mohla opět vrátit k intenzivnímu trápení hlasivek. Za tuto příležitost jsem moc vděčná. Díky Báro, díky Antifono :) Ještě pár drobností z mého života. Vystudovala jsem střední odbornou školu propagační tvorby, ráda fotím, plavu, v počítačích se hrabu...
Dominika Malá
34 let
1. Soprán
Ahoj. Jmenuji se Dominika. Narodila jsem se v Praze. Po ukončení studií na gymnáziu jsem se dala na magisterská studia Pedagogické fakulty UK v Praze… Ano, jsem učitelka :-) V Antifoně zpívám už delší dobu, mám ráda zpěv, hudbu, tenis, volejbal, kina, divadla, koncerty. Ráda cestuji, ale nesnáším cestu letadlem :-) Ráda se směju, nuda a samota pro mě není dobrý společník. K mému životu patří neodmyslitelně rodina a přátelé.
Adéla Maršounová
28 let
1. Soprán
Zpěv a hudba mne provází celým životem. Pocházím z nevelmi atraktivního velkoměsta jménem Most, kde jsem již od útlého dětství navštěvovala dětské pěvecké sbory a chvilku se věnovala i sólovému zpěvu. Lásku ke zpěvu mi vštípila asi maminka, která se sborovému zpěvu také již dlouhá léta věnuje a vždy mne v něm podporovala, v mém pubertálním věku dokonce i přes můj výslovný nesouhlas nutila, za což jsem jí teď moc vděčná. Pracuji v personalistice, miluju cestování a poznávání cizích krajů, mám moc ráda zvířata, přírodu a světe div se, ráda uklízím a vařím :-)
Majda Matoušková
28 let
2. Soprán
Když hledáš v životě štěstí, vrať se k tomu, co tě bavilo v dětství. A tak jsem znovu rozpohybovala hlasivky a funguje to! Při zpěvu se cítím jednoduše báječně a v partě lidí se tenhle pocit ještě násobí! Jsem vystudovaný sociální pedagog, který zatím v oboru nepůsobí a kromě hudby tak nějak tíhnu ke všem ekonomicky "neperspektivnim" oborům, psychologie, jóga, cestování, knížky a pohyb všeho druhu...
Anna Michaelidesová
30 let
2. Soprán
Narodila jsem se v Praze kyperskému tatínkovi a české mamince. Když mi bylo něco přes 2,5 roků, tak jsme se celá rodina přestěhovali na Kypr, kde jsem absolvovala základní a střední školu. Skoro celé školství jsem participovala ve sboru jako soprán a měla jsem i pár sólových vystoupení. Na hudební nástroje hrát neumím, leda tak na flétnu. Miluji zpěv, jelikož je to bezvadný způsob jak vyjádřit emoce a leckdy to řekne více než velká gesta. Na vysokou školu jsem přijela do Prahy. V roce 2011 jsem dokončila své magisterské studium na Fakultě Jaderné a Fyzikálně Inženýrské ČVUT v oboru Radiologický fyzik. Momentálně si dělám doktorát v oblasti Radiobiologie, pracuji na Ústavu Jaderné Fyziky Akademie Věd ČR a v Centru protonové terapie. Do Antifony jsem se dostala přes kamarádku, která je také členkou sboru, cítila jsem potřebu se jaksi opět trochu pěvečky vyřádit, takže jsem zde.
Zuzka Pancáková
27 let
1. Soprán
Ahojte. Volám sa Zuzka. Pochádzam z východného Slovenska. 16 rokov som navštevovala ľudovú umeleckú školu. Hrám na klavír, zobcovej a priečnej flaute. Popritom som pôsobila na SR vo viacerých zboroch. Po pár rokoch odluky od aktívnej hudby som zatúžila znova niekde patriť do kolektívu. Nie až tak dlhým hľadaním som natrafila na stránky Antifóny a hneď ma zaujal ich repertuár, tak som sa im neváhala ozvala a zadarilo sa. Momentálne som 4-týždňovou novou členkou v sopráne =) a verím, že je to len začiatok niečoho nového a pekného =)
Anežka Pavlíková
31 let
1. Alt
Vyrostla jsem ve Zlíně, kde jsem začala na gymnáziu chodit do svého prvního sboru. A zpívat už jsem si nepřestala. I na vysoké škole jsem si jeden sbor našla a když se později rozpadl, aspoň jsem se učila písničky sama. Na univerzitě v Českých Budějovicích jsem studovala entomologii, takže určím tu zelenou housenku, kterou prateta našla na zahrádce a vynesu nežádoucího pavouka z pokoje. Krátce po přistěhování do Prahy jsem měla to štěstí natrefit na Antigonu. Mám ráda kvalitní čaj, dobrou knihu, živý tanec a občas si zahraju s ohněm (fireshow pochopitelně). A nejradši zpívám při umývání nádobí :-)
Zuzka Richterová
32 let
1. Alt
Svou aktivní činnost ve sboru jsem na neurčito přerušila již před několika lety z časových, zdravotních a jiných důvodů a stala jsem se fanynkou, maskotkou a grafičkou. Po šesti letech studia na Jižní Moravě jsem se ochotně vrátila do Prahy a tady se denně snažím léčit zvířata. Ve volném čase jsem nejradši s manželem a čtyřnohými přítelkyněmi někde venku, chodím po horách, věnuji se různým individuálním sportům nebo párovému squashi a občas stále ještě výtvarničím.
Helena Schejbalová
35 let
Alt/Tenor
Jsem jednou ze zakládajících členek Antifony. Sbor je pro mě skupina príma lidí, kteří si najdou čas ve svých hektických životech, aby společně produkovali něco, co sám jedinec prostě zvládnout nemůže. Zároveň jsou to každý týden dvě hodiny báječné relaxace. Kromě zpěvu mám ráda veškeré rukodělné práce, knihy, tanec a sem tam i nějaký ten sport.
Simona Smithová
33 let
2. Soprán
Do protokolu, prosím, zapište, že Simona S. se narodila v Praze, dětství a pubertu však přečkala na Vsetíně. Středoškolská studia si odbyla v Brně, aby se pak na vysokou školu vrátila zpět „domů“. Kdysi v dávnověku zkoušela štěstí v obskurních pěveckých uskupeních, teď, na prahu životního jubilea, oprášila svůj dětský zájem a čeká, co to udělá...
Klára Steklíková
27 let
Alt/Tenor
Absolventka Botiče, budoucí teratoložka a majitelka altu, který našel uplatnění v antifonním tenoru a dobře udělal :-) H.
Klára Vojtová
31 let
1. Soprán
Anna Wagnerová
32 let
2. Alt
Vystudovala jsem angličtinu a francouzštinu na pedagogické fakultě, a jelikož mě učení celkem baví, živím se jako lektorka firemních kurzů AJ a češtiny pro cizince. Zpěv mě provází už od dětství prakticky neustále – ve sborech, sólově i postupně v několika skupinách, až mě dovedl sem do Antifony. Z ostatních zájmů na sebe prozradím vášeň pro latinskoamerické tance či cinkající orientální penízky, poněkud perverzní zálibu v bojových uměních, zejména v čínském kung-fu, a v neposlední řadě nadšení pro bláznivé fantasy, historické i jiné kostýmové akce.
Nahoru

Antifonisté

Jakub Alter
28 let
Tenor
Vojta Komenda
34 let
Tenor
Vystudoval jsem Mat-Fyz a Podnikání a management v průmyslu na ČVUT. Živím se jako business analytik. A na vizitce mám, že jsem i senior. Zatím se jako důchodce necítím, i když do sboru už chodím hodně dlouho. Hoooodně dlouho. Je to pro mě výborné místo, kde si člověk oddechne od svých pravidelných povinností a může se věnovat něčemu, co se nedá popsat projektovými postupy, čísly a racionálními poučkami.
Matěj Krupka
27 let
Bas
Honza Maršálek
28 let
Bas
Jakub Mynář
36 let
Bas
Vyrůstal jsem v nemuzikální rodině, což rozvoji mého hudebního talentu zpočátku bránilo. Například v pěti letech mi byl zabaven bubínek, a tak jsem musel čekat až do puberty, kdy jsem si pořídil kytaru, a vzdělával se od té doby jako samouk-samorost. Jednoho dne jsem však objevil antifonu, kde jsem se našel, a ač jsem nestudovaný amatér, dostal jsem jako zástupce MMM (minoritní mužské menšiny) šanci podílet se na úžasné interpretaci všech možných hudebních a kulturních žánrů sborového zpěvu. Vystřídal jsem za svůj život mnoho profesí od řezníka, přes maséra (morfologie lidí a hospodářských zvířat je až obdivuhodně podobná), po zahradníka; jímž jsem dodnes. Ve volném čase se kromě zpívání věnuji studiu cizích jazyků, turistice, sportovnímu lezení, slack-line, józe, a jiným volnomyšlenkářským aktivitám.
Matěj Pacovský
 let
Tenor
Lukáš Rokos
31 let
Bas
Do Antifony chodím už osmým rokem, takže se řadím k zasloužilejším umělcům našeho souboru. Vystudoval jsem 3. LF UK a v současné době pracuji v kladenské nemocnici na anesteziologicko - resuscitačním oddělení. Mimo sborového zpěvu se také věnuji amatérskému divadlu v souboru gymnázia Botičská, rád vařím a jím. Do Antifony chodím především proto, že je to super parta lidí, člověk se s nimi nikdy nenudí, zpíváme nádherné kusy a ty páteční zkoušky jsou zkrátka parádním zakončením a odreagováním na konci pracovního týdne.
Filip Šembera
32 let
Tenor
Se sborovým zpěvem jsem začal v prvním ročníku Gymnázia Botičská v tamním studentském sboru Divertimento-Chor. Z něj jsem pak ve druháku na vysoké škole přešel do Antifony, kde setrvávám stále. Mezi mé záliby patří, kromě sboru, hra na kytaru, volejbal a posezení s přáteli. V současné době jsem postgraduálním studentem organické chemie Vysoké školy chemicko-technologické v Praze pracujícím na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR.
Ota Šťastný
33 let
Bas
Tomáš Zajacz
32 let
Tenor
Do Prahy jsem se přestěhoval ze Slezské metropole jménem Ostrava, kterou ve svých písních opěvují mnozí umělci. Tam - na známé Stodolní ulici jsem byl hvězdou karaoke barů. :-) Jak zpívá klasik: "Bo Ostrava je region razovity", pro mě však celkem malý, a tak jsem se odstěhoval do Prahy za lepším. Kromě prvního stupně základní školy, kdy jsem hrál 3 roky na klavír, nemám žádné speciální hudební vzdělání. Zpívání mě ale baví, a proto jsem začal, ač neznaje zdejší možnosti zpěvu, obrážet místní karaoke. Tam mě také odchytla, dnes už profesionální lovkyně Antifonních talentů, Nikol. Živím se jako provozní malého hostelu v centru Prahy. Baví mě filmy, příroda, cestování a zábava s přáteli.
Nahoru

Sbormistr

Jan Richter
34 let
Vystudoval jsem imunologii na Přírodovědecké fakultě UK a nyní se v nejmenované společnosti zabývám farmakologickým výzkumem různých potenciálních léčiv proti všelijakým neduhům. Exaktní zaměstnání si kompenzuji právě hudbou, která je v mnoha různých podobách mou největší zálibou. Od mala jsem si zpíval, potom jsem hrál 7 let na akordeon, protože mne nevzali na kytaru (neb mám vratiprst) a akordeon měl hodně knoflíků (což byl rozhodující prvek při výběru nástroje). O několik let později jsem vratiprst nevratiprst začal hrát jako samouk na kytaru. Mezi tím jsem začal zpívat ve školním sboru na základní škole a poté především na gymnáziu Botičská, kde nakonec vznikla i Antifona. Nějak v té době jsem se začal samoučit na klavír. Po maturitě jsme na gymnáziu založili Antifonu, kde jsem zpíval bas a zároveň jsem působil v několika vokálně-jazzových acapella uskupeních. O něco později jsem se začal věnovat klasickému sólovému zpěvu. V roce 2005 jsem se ujal pomyslné taktovky Antifony, která naplňuje mé páteční večery dosud (a doufám, že ještě dlouho bude). Mimo zpívání a hraní ve všech provedeních občas upravím pro Antifonu nějakou tu skladbu. Volný čas věnuji aktivnímu odpočinku s rodinou a pokud nějaká chvilka zbude, snažím se ji spravedlivě rozdělit mezi vaření, badminton, focení, kulturu (koncerty vážné hudby, divadlo, opera, knížky) nebo třeba sportovní střelbu. Z zimě rád vyrazím na lyže a v létě nejlépe někam, kde je zima (klidně i bez lyží). Nejhezčí letní dovolená je taková, kdy je ráno před stanem jinovatka a v dálce buď šumí moře, ve kterém by zamrzl i otužilec nebo vítr někde v horách. Mými favorizovanými destinacemi je třeba Nový Zéland, Bretaň, Skotsko nebo Alpy od Rakouska až do Francie. Po dlouhém dni si bez ohledu na roční období nejraději pustím nějakou příjemnou muziku (klasika, jazz, folk, rock...), k čemuž si naliji trochu dobré whisky.
Nahoru

Antimaskoti

Zde najdete seznam těch antičlenů a antičlenek, které z nějakého důvodu na koncertě momentálně neuvidíte (nebo alespoň ne na jevišti). Buď nás odjeli reprezentovat do zahraničí, starají se o rozmnožování členské základny nebo zastávají různé nepěvecké funkce.

Eva Antalová
34 let
Zpívání ve sboru se mi vždycky líbilo, ale nikdy jsem nenašla odvahu to zkusit. Až teď... Strašně mě to baví a jsem ráda že jsem dostala příležitost stát se součástí téhle prima party lidí :-)
Viktor Balogh
35 let
Medik, ale už snad ne moc dlouho. Rád povídám u kafe, rád fotím Prahu, chodím hrát závodně šipky, hraju v kapele, houbařím a trochu pařím.. A muziku?? Tu prostě žeru! Antifona je jeden z hudebních počinů, který mě drží nad vodou abych nezcvoknul. Krom pěkné muziky je to také skvělá parta bláznů, kteří si ukrajují odjezdy na chalupy a do hospod aby chodili zpívat. Závidíte mi je? Máte proč.
Monika Drbohlavová
31 let
Říkají mi Monís nebo Monísku a jsem učitelka... co víc dodat, už toto je diagnóza sama o sobě... :-) Již od čtvrté třídy jsem zpívala ve sboru města Sokolov. Nejprve to byla přípravná Rolnička, s přibývajícím věkem a zkušenostmi Zvoneček a posléze i Zvonek. Zde jsem setrvala až do ukončení gymnázia a i během prvního roku na VŠ, jsem se snažila dojíždět na zkoušky a se Zvonkem koncertovat. Vzhledem k časově náročnému studiu na FTVS UK (tělesná výchova - psychologie), však toto přestalo být možné a já jsem se na dlouhých 6 let musela této radosti vzdát. Nyní již učím na základní škole druhý stupeň a konečně i čas mi dovolí, abych se svým zájmům, jako jsou pěvecký sbor, lezení, volejbal a freeliny a jiné... a mnohé..... věnovala:-)
Bětka Heidrichová
31 let
Už od malička jsem zpívala v „seriózním tělesu“, kde jsem působila i jako výpomoc v přípravných odděleních. Když mi v pubertě začalo připadat, že už je toho trochu moc, přesunula jsem se do (o dost méně seriózního) gymnaziálního sboru. Pak jsem na chvíli přestala zpívat úplně… až jsem před nějakou dobou v Antifoně naštěstí našla ten správný mix mezi výkonem a jinými důležitými aspekty sborového zpěvu:-) Ve zbylém volném čase se snažím kompenzovat sedavé zaměstnání překladatelky: ráda tancuju irské i jiné tance anebo lezu.
Lucka Stašová
26 let
„Zpívala“ jsem už jako miminko v kočárku, ale to se asi nikomu moc nelíbilo. Později jsem zpívala s dědou, který mě dovedl na první přijímačky do školy sborového zpěvu, do níž jsem pak chodila mnoho let. Když přišla příprava na zkoušky na střední a chodit zpívat už jsem nestíhala, sbor jsem opustila. Během studia na střední umělecko-průmyslové škole se mi po sborovém zpívání zastesklo. Nikol, která do Antifony chodí už déle, mi navrhla, abych se přišla podívat na jednu zkoušku. Po příležitosti jsem hned skočila :-). Honza si mě přezkoušel a stala jsem se členem úžasného kolektivu lidiček a dělám, co mě baví. Teď studuji na Pedagogické fakultě v Hradci Králové, ale této aktivity se nevzdám :-).
Lenka Urbášková
30 let
Po prožitých traumatech z dětských sborů jsem se znovu odhodlala zkusit to znovu už jako velká holka a Antifona mě svou atmosférou a obsahem lidským i písňovým spolehlivě vyléčila. Ráda zpívám, tančím, cestuji, fotím, hraji hry všemožného druhu, vysedávám v kavárnách a rozebírám nesmrtelnost brouka, bohužel v poslední době dosti omezeně, neboť jsem se vydala na dráhu podnikání. Organizuji zážitkové kurzy češtiny pro cizince pro děti i dospělé a někdy také učím, dělám webové stránky, píšu texty, překládám... a když si u toho zpívám, tak to všechno nějak jde ;-).
Nahoru